2021 WordPress Nedir? WordPress İle Nasıl Site Kurulur?

WordPress nedir? En popüler wordpress temaları hangileri? Tüm merak ettiklerinizi sizler için araştırdık.

Word Press, kodlama bilmeden bir web sitesi tasarlamak isteyen kişilerin aklına gelen ilk seçenek. Word Press, web site kurulumu. Konusunda en basit anlamı ile en gelişmiş içerik yönetimi olarak sizin için gerçekten kolay hale getiriyor. Word Press PHP ve MySQL tarafından geliştirilip açık kodları ile beraber kullanıcıların kullanımına sunulmuştur.

Word Press CMS yapısı 2003 yıllarında. Kullanıcısına sunulduğu zaman. Bu kadar kişinin tercih edeceği aslında pekte tahmin edilmedi. Ancak şuan günümüzde en basit anlamı ile anında bir web sitesi kurmak istediğiniz zaman wordpress temaları tercih ediliyor. Kişisel web siteleri, kurumsal web siteleri dışında artık e-ticaret sitesi tasarlamak isteyen şirketler bile artık wordpress altyapısına sahip siteleri ile hizmet veriyor. Bu kadar talep gören wordpress geliştiricileri sürekli yeni birçok özelliği de ekliyorlar. Açık kodlama yüzünden hackerlerin girişini önlemek için sürekli yazımlarını geliştiriliyor.

WordPress Nedir, Avantajları Nelerdir?

WordPress, kodlama bilmeden kolaylıkla bir web sitesi kurmanıza yardımcı olan bir sistemdir. Ama unutmamak gerekiyor ki sadece web sitesi tasarlayarak işinizi internete taşıyamazsınız. Bunun arka planında web siteniz de yer alan bilgilerin tutulduğu bir hosting paketine de sahip olmalısınız. Kısacası bir internet sitesi kurmak için öncelikle hosting ve domain almanız gerekiyor. İnternet siteniz ne kategoride olursa olsun ilk önce dijital bir kimliğinizin olması şarttır.

Dijitalleşmenin önemli olduğu bu günlerde işinizi internete taşımak isteyenler WordPress oldukça başarılı bir sistem haline gelmiştir.

WordPress İle Nasıl Site Kurulur? WordPress ücretsiz oluşu, kolay kullanımı ve kurulumu, sürekli güncellenen ve yenilenen arayüzü ve kullanıcı dostu diğer özellikleriyle Webmaster dünyasının dikkatini çeken bir altyapıdır. Yazının devamı için resimli anlatımı ile yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Kaynak : https://blog.isimtescil.net/2021-wordpress-nedir-wordpress-ile-nasil-site-kurulur/

2021 WordPress Nedir? WordPress İle Nasıl Site Kurulur?

Bir Cevap Yazın

Başa dön
İelişime Geç
Merhaba
Size nasıl yardımbı olabilirim?